Pamiętaj o właściwym ubraniu!

lip 30, 2020

Drodzy goście, pragniemy przypomnieć wszystkim o właściwym przygotowaniu się do jazdy gokartami. Podstawą, a jednocześnie najczęściej pojawiającym się problemem jest obuwie, które nie trzyma się stopy. Klapki, laczki, japonki itp. nie nadają się do jazdy. Noga łatwo ślizga się po takim obuwu, nie trudno o wypadek. Sandały też nie są najszczęśliwszym wyborem, ale w upały jesteśmy wyrozumiali i sandały są akceptowalne, bo trzymają się stopy. Gorąco polecamy zabierać ze sobą buty na zmianę. Najlepiej, żeby było to obuwie pełne, ale wygodne. Obuwie sportowe jest najlepsze.
Na szczęście panie nie próbują odwiedzać nas w obuwiu na obcasie, ale przy okazji przypominamy, że ten rodzaj obuwia również jest nidopuszczalny w wyścigu. Apelujemy więc o właściwe przygotowanie obuwia przed wizytą u nas, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych stresów. Niestety nasza obsługa dla Waszego bezpieczeństwa będzie nieubłagana i bez właściwego obuwia nie weźmiecie udziału w wyścigach.

Poza butami pamiętajmy, że:
– długie włosy powinny być upięte. Rozpuszczone włosy dość lekko wysuwają się spod kominiarki.
– nie jeździmy w apaszkach, szalikach i itp. rzeczyach, które mogą w trakcie jazdy się rozwiązać i zacząć „fruwać” wokół gokarta.
– nie jeździmy w rozpiętych kurtkach czy bluzach, a wszelkie sznurki stanowiące element odzieży należy zawiązać. To samo tyczy się sznurówek w butach – warto mocniej ściągnąć sznurówki przed wejściem do gokarta.
– krótkie spódniczki – nasza obsługa uwielba, kiedy Panie przychodzą w krótkich spódniczkach. Wsiadanie do gokarta sprawia jednak zwykle paniom sporo kłopotu. Pamiętajcie, że w trakcie jazdy Wasze kolana będą znajdować się wyżej niż…uda. Krótka spódniczka odsłoni wszystko, co się pod nią znajduje. Bardziej komfortowym wyborem dla większości pań będą spodnie. UWAGA! Długie spódnice czy sukienki w niektórych przypadkach mogą również zostać zakwestionowane przez obsługujących tor w związku z ryzykiem powiewania i wkręcenia np. przez koło.
– na koniec nie o ubiorze, ale kwestia bardzo ważna – nie pijemy alkoholu przed jazdą. Tor gokartowy to miejsce gdzie zapominamy o przepisach ruchu drogowego. Jeździmy ostro, ścinamy zakręty ale jednak pamiętamy o bezpieczeństwie. Nie ryzykujemy zdrowia innych, nie zderzamy się gokartami, hamujemy przed wypadkami, a więc również nie przychodzimy na jazdę z promilami we krwi.

Na szczęście zdecydowana większość naszych gości rozumie powyższe zasady, zdarzają się jednak wyjątki. Proszę wierzyć, że chcemy obsłużyć jak największą liczbę osób i to z prozaicznej przyczyny – zarabiamy na tym. Bezpieczeństwo stawiamy jednak wyżej, bo jeśli nie będziemy o nie dbali, wiele osób zacznie się bać do nas przychodzić. Bezpiecznej jazdy. Do zobaczenia!

Nasi partnerzy